MEN CODE - KOD MODNEGO FACETA

Niezalogowany

Okiem kobiety

Partner działu:

Okiem kobiety

Jak posiadanie potomstwa wpływa na życie seksualne rodziców?

Autor:

Kategoria: Okiem kobiety

Okiem kobiety

W 8 krajach europejskich, w tym w Polsce, przeprowadzono badania: "Jak dzieci zmieniają życie seksualne?" Lady Insert 2008r. Przepytano 8 tysięcy osób, po połowie kobiet i mężczyzn, pełnoletnich. Z badań wynika się, że bezdzietne osoby uważają, iż posiadanie potomstwa powoduje spadek życia seksualnego

W 8 krajach europejskich, w tym w Polsce, przeprowadzono badania: "Jak dzieci zmieniają życie seksualne?" Lady Insert 2008r. Przepytano 8 tysięcy osób, po połowie kobiet i mężczyzn, pełnoletnich. Z badań wynika się, że bezdzietne osoby uważają, iż posiadanie potomstwa powoduje spadek życia seksualnego. Natomiast odpowiedzi par, posiadających już dzieci zaprzeczają temu przekonaniu. Uważają oni, że posiadanie potomstwa zmniejsza jedynie spontaniczność oddawania się doznaniom seksualnym. Jednak częstotliwość stosunków pozostaje na podobnym poziomie. Odsetek par bezdzietnych, uprawiających seks, co najmniej raz w tygodniu, wynosi 66%, a par posiadających dzieci - 63%, więc jak widać nie jest to wielka różnica.


Polacy na tle reszty Europy wypadają w tej kategorii bardzo aktywnie, bo aż 80% par przyznało się do uprawiania seksu, co najmniej raz w tygodniu! Badanych przepytano też o „przeszkody” w seksie. Na pierwszym miejscu znalazło się zmęczenie, na drugim - miesiączka (częściej jest problemem dla par bezdzietnych niż posiadających potomstwo), kolejne to: stres, a także rutyna.


Polacy, częściej niż inni Europejczycy, jako obawę i przeszkodę wymieniali ciążę. Wiązać się to może ze stosowanymi u nas sposobami antykoncepcji. Metody zapobiegania ciąży w naszym kraju wypadają archaicznie na tle reszty kontynentu. Do najczęściej stosowanych środków należy u nas prezerwatywa, zaraz potem stosunek przerywany i kalendarzyk dni płodnych. Te metody antykoncepcji niemal zostały wyparte przez farmakologiczne sposoby zapobiegania nieplanowanym ciążom, jednak nie w Polsce, tu nadal podchodzi się bardziej tradycyjnie.

Życie seksualne po porodzie, wznawiamy w większości przypadków w ciągu pierwszych trzech miesięcy od rozwiązania. Robi tak aż 80% par, z tego prawie połowa rozpoczyna współżycie już w pierwszym miesiącu stanowią oni 40%.

Lekarze ginekolodzy zalecają kobietom, które rozpoczynają współżycie po ciąży, a nie chcą zajść w kolejną, aby od trzeciego miesiąca rozpoczęły stosowanie antykoncepcji. Jest do dobra metoda dla kobiet, które karmią piersią, mogą czuć się bezpieczne, ponieważ hormon - prolaktyna, pobudzający laktację, jednocześnie hamuje pracę jajników. Natomiast z upływem czasu jego działanie spada i wtedy należy już się zabezpieczać. Wybierając metodę antykoncepcji, trzeba ją skonsultować z lekarzem, aby nie miała negatywnego wpływu na stan dziecka. Przede wszystkim trzeba uważać na pigułki zawierające estrogen.


Marta Cegłowska
Źródło: (Na podstawie informacji PAP)

wiesz jak Men Code Club
partnerzy