MEN CODE - KOD MODNEGO FACETA

Niezalogowany

Męska rzecz

Partner działu:

Męska rzecz

Onanizm - konieczność , zabawa, choroba?

Autor:

Kategoria: Męska rzecz

Męska rzecz

Onanizm  czyli samodzielne zaspokajanie popędu seksualnego jest zjawiskiem znanym od zarania dziejów.  Jego nazwa pochodzi od imienia postaci biblijnej – Onana. Choć nie praktykował on masturbacji a stosunek przerywany.  W dzisiejszych czasach masturbuje się siedem na dziesięć osób będących w związku małżeńskim.  40% mężczyzn robi to codziennie a  40% kobiet woli to od odbycia stosunku ze swoim partnerem. Zjawisko to ewoluowało w światowej kulturze i obecnie masowo poszerza swoją skalę prowadząc niekiedy do nałogu.

 

Choć niektórym będzie ciężko w to uwierzyć to mimowolnie aktu masturbacjo dokonują  już nawet  3 letnie dzieci, najczęściej dzieje się to we śnie. Najbardziej aktywnym okresem samo zadawalania się w życiu człowieka jest okres dojrzewania.  Towarzyszą temu równie często marzenia erotyczne.  
W życiu dorosłego człowieka onanizowanie się jest w niektórych przypadkach swego rodzaju koniecznością. Stanowi  formę zastępcza sexu u osób żyjących samotnie, nie posiadających stałego partnera seksualnego oraz formę zabawy i urozmaicenia życia seksualnego u osób żyjących w stałym związku poszukujących nowych wrażeń w sypialni.  Dorośli doprowadzają się do orgazmu nie tylko za pomocą ręki. Wykorzystują oni różnego rodzaje gadżety erotyczne. Najpopularniejsze wśród kobiet są stymulujące łechtaczkę , pochwę  i wargi sromowe sztuczne penisy, wibratory i masażery.  Mężczyźni chętnie sięgają po dmuchane lalki , sztuczne pochwy i inne fantomy .  Dla większego pobudzenia  i szybszego osiągnięcia satysfakcji często  oglądają dodatkowo filmy pornograficzne.

 Z medycznego punktu widzenia oddawanie się uciechom  cielesnym w pojedynkę  jest naturalnym zachowaniem.  Niekiedy seksuolodzy zalecają to  jako element terapii.  Przez długi czas proces ten był jednak uważany  za dewiację. W kulturze judaistycznej i religii islamskiej uważany jest  za grzech. Od starożytności poświęcano na ten temat  wiele publikacji, które głównie tyczyły się mężczyzn. I tak rzymski lekarz  Galen zalecał masturbację jako oczyszczenie organizmu ze zbędnego nasienia i uniknięcie  zatrucia organizmu. Hipokrates posiadający pogląd o istnieniu nasienia u kobiety, uważał, że zbyt częste oddawanie się rozkoszą seksualnym prowadzić może do wielu schorzeń.  W epoce średniowiecza potępiano wszystkie zachowania seksualne nie służące rozmnażaniu. Największą burzę wokół tego tematu wywołał napisany przez Samuela Auguste’a Tissota traktat wydany w 1760 roku w Lozanie.  Autor opisuje w nim zgubny wpływ onanizowania się na życie człowieka, nazywa go zbrodnią i chorobę zakaźną.  W XIX wieku masturbacja taktowana była  jako objaw choroby psychicznej. W wieku XX rozwój medycy  i zagadnień z zakresu seksuologii  pomógł obalić fałszywe mity.

Dziś 95% mężczyzn przyznaje się do masturbacji. Jest ona uważana za najbezpieczniejsza formę aktywności seksualnej ponieważ nie towarzyszy jej przenoszenie chorób drogą  płciową.  Z niektórych badań odczytać można ,że onanizowanie się może zwiększyć u kobiet kwasowość wydzieliny pochwy i usuwać złuszczone komórki szyjki macicy co zapobiega zakażeniom  a mężczyznom przynieść korzyść w postaci ograniczenia zachorowania na raka prostaty i polepszenia jakości spermy.  Należy jednak uważać aby nie przesadzić z ilością urządzanych w ciągu dnia zabaw.  Choć powszechnie uważa się, że osoby dokonujące samogwałtów są lepszymi kochankami i potrafią częściej oraz szybciej szczytować to robienie tego zbyt często może świadczyć o uzależnieniu od sexu lub erotomanii.  W zaawansowanych przypadkach może wykluczyć uzależnioną osobę z życia społecznego ponieważ wciąż nasilająca się potrzeba samo zadowalania się , przeradza się w obsesję i jest nie do opanowania. Osoby uzależnione muszą wykonywać tę czynność po kilka a czasami kilkanaście razy dziennie. Robią to w różnych miejscach. W domu, w pracy, na zakupach a nawet podczas podróży.  .  Pomimo, iż onanizowanie się  jest naturalnym sposobem zaspokojenia swoich popędów seksualnych pamiętajmy o zachowaniu zdrowego rozsądku. Patologią jest niemożność osiągnięcia orgazmu podczas stosunku i odczuwanie satysfakcji tylko podczas masturbacji. Jak wynika i to można w pewien sposób dla organizmu „przedawkować”.

 

wiesz jak Men Code Club
partnerzy